23

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
23

Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular

» Ahanda size fıkralar De hade yazında görek
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptyPerş. 11 Şub. 2010, 00:47 tarafından Admin

» SAMSUNDAKİ ELAZIĞLILAR
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptyPerş. 11 Şub. 2010, 00:03 tarafından bilal23

» paluyuda unutmamak lazım
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptyÇarş. 10 Şub. 2010, 23:28 tarafından Admin

» Kahvedeyiz burada konuşuyor kıtlamanan cay içiyoruz
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptyÇarş. 10 Şub. 2010, 22:55 tarafından Admin

» Maden Bakırın saklı tarihi
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptyÇarş. 10 Şub. 2010, 00:06 tarafından madenismet

» arıcak hakkında konusuyoruz
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptySalı 09 Şub. 2010, 23:43 tarafından Admin

» Alacakayalıların Mekanı
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptySalı 09 Şub. 2010, 23:39 tarafından Admin

» Ağın Leblebisi
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptySalı 09 Şub. 2010, 23:24 tarafından Admin

» Sitemize ad arıyoruz önerilerinizi admine ulaştırabilirsiniz
Ahanda size fıkralar De hade yazında görek EmptySalı 09 Şub. 2010, 02:31 tarafından madenismet

Tarıyıcı

ELAZIĞ’ın ilçelerine olan uzaklığı

AĞIN 77 - ALACAKAYA 85 - ARICAK 125 - BASKİL 25 - KARAKOÇAN 105 - KEBAN 45 - KOVANCILAR 67 - MADEN 80 - SİVRİCE 25 - PALU 76 .

Mart 2024

PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Takvim Takvim

3 posters

Ahanda size fıkralar De hade yazında görek

Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Ahanda size fıkralar De hade yazında görek Empty Ahanda size fıkralar De hade yazında görek

Mesaj tarafından Admin Salı 09 Şub. 2010, 01:19

Ben ONU HEÇ TANİMİM

- Borç yüzünden iki arkadaş mahkemeye düşer. Hakim davacıya sorar.

"Sizin paranızı kim vermiyor.?" Alacaklı işaret ederek:

"O" Hakim borcu olana: "Niye aldığınız parayı ödemiyorsunuz?"

Borçlu alacaklıyı tanımadığını ifade eder. Duruma çok bozulan alacaklı, hakaeretin bu kadarına dayanamayacağına belirttikten sonra:

"Hakim beg, şimdi bu beni tanimi, ele mi? Madem ele ben onu heç tanimim." Der ve dava kapanır...

En son Admin tarafından Salı 09 Şub. 2010, 01:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Ahanda size fıkralar De hade yazında görek Empty Sizinki Gavuşi de Benimki Niye Gavuşmi

Mesaj tarafından Admin Salı 09 Şub. 2010, 01:20

Sizinki Gavuşi de Benimki Niye Gavuşmi

- Palu'lunun alacağı olan adam, borcunu ödeyemeden ölür. Bizim Palulu alacağını alamadığı için son derece kızgındır. Kızgınlığını belirtmek için her nereye getse ölen adama küfür etmektedir. Duyan arkadaşları Paluluya:
    - "Ula gardaşım ayıpdır. Niye küfür edisin? Nasıl olsa gavuşmi." Palulu biraz düşünür ve:
    - "Ula siz ölenin arhasından Fatiha ohuyup, elizi yüzüze sürisiz, o gavuşi de, benim ettiğim küfürler niye gavuşmi? demiş...
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Ahanda size fıkralar De hade yazında görek Empty DENSÜZLÜĞÜN CEZASI

Mesaj tarafından Admin Salı 09 Şub. 2010, 01:23

DENSÜZLÜĞÜN CEZASI

Elazığlının biri, eli sol yanağında gözleri kızarmış ve konuşması zorla anlaşılacak bir tarzda eczacının birine:

“Yav dişim çoh fena, dohtora gettim ilaç vermedi. Hele buna bi bah da ilaç ver... Yav dohtor beni gapiya atti bili misin?

Eczacı şaşırarak:

“Yav geçmiş olsun, hakikaten durumunuz iyi degil. Ne oldu, doktor size niye reçete yazmadı?”

Adam eczacıdan yüz bulunca:

“Yav abe densüzlük işte. Ben dohtor bege dedim ki “Ben seni hatirlim. Sen Kinederiçli del misin? Ananla baban eşege çüt binerdi ha.” Dohtor nasıl yumruğu vurdusa patlattı. Ben de elece buraya geldim.”

Adam densizliğinin cezası olarak on beş gün diş ağrısı çeker.
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Ahanda size fıkralar De hade yazında görek Empty Geri: Ahanda size fıkralar De hade yazında görek

Mesaj tarafından Admin Salı 09 Şub. 2010, 01:32

HANIMINDAN KORKMAYAN VAR MI?

Elazığ’da adamın biri kahveye girer ve oyun oynayanlara hitaben:

“Hop abeler, bi dakka. Hanımından gorhanlar ayağa gahsın.”

Ani bir gürültü, hayda herkes ayakta. Bir kişi hariç. Kahvenin tamamı hayretler içinde. Soruyu soran adam, oturan adama yaklaşır ve:

“Abe helal olsun be, deliganlı adam mışsın. Harbiden sen hanımından korkmaz mısın?”

Adam nefes nefesedir. Heyecanı biraz geçince:

“Yav gardaşım ele bi laf ettin ki, dizlerim kırıldı, galhamadım.” der.
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Ahanda size fıkralar De hade yazında görek Empty Geri: Ahanda size fıkralar De hade yazında görek

Mesaj tarafından Admin Salı 09 Şub. 2010, 01:35

PALU NÜFUSUNA KAYDEDECEĞİM

Palu’da bayram arifesi, millet alışveriş yapmaktadır. Yani çarşı oldukça kalabalıktır. Bu kalabalıkta eşeğin biri yüküyle birlikte yolun ortasına yıkılır. Bütün çabalara rağmen eşek yerinden kaldırılamaz. Trafik allak bullak olmuştur. Derken iş kaymakama intikal eder. Kaymakam:

“Ne oldu, bu kalabalık ne, anarşi mi var?”

“Yok kaymakam bey. Bu eşek yere yatmış kalkmıyor.”

Kaymakam olayı dinledikten sonra eşeğin veteriner hekim tarafından öldürülmesini ve belediyenin ilgilenmesini ister. Eşeğin sahibi ise bütün varlığının bu eşek olduğunu ve öldürülmemesini anlatmaya çalışır. Bu arada yaşlı, eli ayağı titreyen biri kalabalığın arasından yaklaşır. Şöyle etrafına bir bakar ve sorar:

“Ne oluyor burada gardaş?”

Bir görevli:

“Amca eşek yatmış kalkmıyor. Sen karışma, kaymakam bey zaten sinirli."

Yaşlı amca kendinden emin bir tavırla:

“Bi dakka canım, ben şimdi onu kaldırmasını bilirim. Geçin bi kenara tecrübesizler.”

Yaşlı amca eğilip eşegin kulağına bir şeyler fısıldar. Eşek ise ani bir refleksle kalkıp kaçar.

Kaymakam şahit oldugu olaya çok şaşırır ve hemen yaşlı adamı çağırıp sorar:

“Amca siz bu eşeğe ne dediniz? Ermiş misiniz ki bu eşek hemen kalkıp kaçtı? Yoksa okuyup üflediniz mi? Ne yaptınız söylesenize.”

Yaşlı amca mütevazi bir tavırla:

“Gaymakam bey, öncelikle ben kendimi tanıtayım. Ben emekli bir nüfus memuruyum. Adım Ali Şimşek. Eşeğe dedim ki ülen eşeoğlueşşek, adam gibi gahıp cehennem olisen ol, yohsa vallahide billahide bögünden tezi yoh, seni Palu nüfusuna kaydedecem. Eşek bunu duyunca hemen gahıp gaçtı.”
    bilal23

Mesaj tarafından bilal23 Çarş. 10 Şub. 2010, 22:57

bu paludan ne ıstısız yav
    madenismet
    madenismet

Mesaj tarafından madenismet Çarş. 10 Şub. 2010, 22:59

Yaw ne bilem ha ele yazmışlar kızmisin değil
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Mesaj tarafından Admin Perş. 11 Şub. 2010, 00:45

bilal23 demiş ki:Elazığlı bir genç İstanbul'da ünüversite tahsili yapmaktadır. Yalnız genç ailesinden fena halde çekinen, korkan birisidir. Babasının sert yapılı oluşu, onun hareketlerini bir hayli sınırladığı için, sürekli annesi vasıtasıyla, babasına isteklerini bildirmektedir.

Bir gün üniversitenin tatile girdiği bir sırada, Elazığlı genç annesi vasıtasıyla babasına evlenme isteğini gönderir. Babası da her işin bir vakiti, zamanı saati, dakikası hatta saniyesi olduğunu belirtip, önce okulunu bitirmesini söyler.

Bizim genç, okulu bitirip, tekrar aynı teklifi iletir ve tekrar aynı cevabı alıp, askere gitmesi hatırlatılır. Elazığlı genç askere gidip, gelir Aynı teklif tekrar iletilir. Bu kez de cevaba iş kurup birkaç yıl çalışması eklenir.

Bizimki tam bir adam olmuştur. Yaş neredeyse otuz olmuş. Babasının her dediğini yapmıştır. Artık evlenme zamanı gelmiştir.

Bu kez kendinden daha emin bir, şekilde aynı teklifi gönderir. Malesef yine aynı cevabı alır. Bizimkinin artık dayanacak sabrı kalmamıştır. Gidip iyi bir kafayı çeker ve babasının karşısına çıkar:

" Yav baba ben deyimki artığ beni everesin."

Baba

" Oğlum acele etme, her işin bir vakiti, zamanı, saati, dakikası hatta saniyesi var" der demez, genç sinirlenip, babasına

" Baba ya beni ever. Yada sana bela olurum" deyince

Oğlunun çok kızdığını gören, baba:

" Oğlum, vakit, zaman dakika, hatta saniye tamamdır." der.
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Mesaj tarafından Admin Perş. 11 Şub. 2010, 00:46

bilal23 demiş ki:Elazığlı ağanın biri, hayatında ilk defa Ankara’ya gider. Yolda yürürken atkısı yere sürtünmektedir. Bunu gören bir genç kibarca:

“Amcacığım pardon, atkınız yere sürünüyor”

Ağa hiç istifini bozmadan:

“Onu yerden al, amcanın omzuna at”
    Admin
    Admin
    Admin
    Admin

Mesaj tarafından Admin Perş. 11 Şub. 2010, 00:47

bilal23 demiş ki:KİM DAHA TEMİZ

İki köylü temizlik konusunda sohbete başlar. Derken sıra birbirlerinin temizliğine gelir.

Biri:

“Ben daha temizim”

Diğeri ise:

“Ben daha da temizim” diye itiraz eder.

Münakaşa devam ederken, yaşlı amcanın kendilerine yaklaştığını fark ederler ve ona sormaya karar verirler:

“Amca sen daha iyi bilirsin. Bizim hangimiz daha temiziz.”

Yaşli adam sorar:

“Oğlum senin adın ne?”

“Mehme Ali”

“Peki ya senin adın ne?”

“Yussuf”

“Oğlum Mehmet Ali sen senede kaç kere yıhanisin”

Mehmet Ali eliyle işaret ederek:

“Valla amca tam iki defa”

Bunu duyan Yusuf’un gözleri fal taşı gibi açılır:

“Ya Mehme Ali senede iki defa heç olur. Ben iki senede bi defa yıhanim, niye sen su guşusun nesin” der.

Forum Saati Perş. 28 Mart 2024, 22:20